Zajecia adaptacyjne

Przygotowaliśmy program zajęć adaptacyjnych z myślą o przełamaniu trudności, z którymi boryka się i dziecko i rodzic, rozpoczynając nowy etap w swoim życiu.

Zajęcia adaptacyjne są wspaniała propozycja dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem, a są już gotowe do podjęcia nowych wyzwań, poznawania nowych kolegów i wielu nowych przygód.

Celem naszych spotkań jest m.in. ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej.

W cyklu spotkań adaptacyjnych wprowadzamy trójstopniową metodę usamodzielniania sie dzieci:

- na początku w zajęciach wraz z dzieckiem  uczestniczy rodzic, wspierając je w zabawie w gronie rówieśników

- następnie rodzic staje się obserwatorem pracy dziecka  w grupie pod kierunkiem pani pedagog

- dzieci uczestniczą w zajęciach samodzielnie  (bez rodziców) wraz z panią wychowawczynią.

Chcemy pokazać że, Przedszkole to przygoda dla całej rodziny. Maluch ma szanse na poznanie samego siebie i swoich możliwości, rodzic z kolei na aktywne wspomaganie jego rozwoju i wsparcie ze strony profesjonalistów w trudnym procesie wychowania.

Każde z zajęc bedzie zbudowane na następujących modułach:

- poznaje Przedszkole i swoja wychowawczynie

- poznaje rówieśników oraz samego siebie

- uczę się  (zajęcia wychowawczo – dydaktyczne) – bawię się (zabawy dowolne, zabawy tematyczne)

- tańczę i śpiewam (zabawy ruchowe, zabawy integracyjne)

- rysuje i tworze, używam wyobraźni i ekspresji twórczej.

Zajęcia prowadzone są w małej grupie, co pozwala pedagogowi skupić się na indywidualnych potrzebach dzieci i sprawia, że rodzice maja większy komfort psychiczny pozostawiając swoje dziecko po raz pierwszy pod opieką obcej osoby.

Przygotuj swoją pociechę do przekroczenia progu przedszkola bez stresu i płaczu, po prostu z uśmiechem na ustach :)  Zajęcia adaptacyjne będa odbywać się od 31 lipca  do 4 sierpnia 2017 roku od godz. 10-13.

Serdecznie zapraszamy.