Wydarzenia | Chatka Puchatka

Invent

Wydarzenia


 WAKACJE

Wakacyjny czas jest niezwykły nie tylko dlatego, że mamy dużo czasu wolnego ale także dzięki pięknej pogodzie jaka jest latem. Wysokie temperatury przysluzyly się dużej ilości zabaw na świeżym powietrzu. Jak się nie cieszyć, skoro po dlugim roku przedszkolnym nauki przyszedł czas na zasłużony wypoczynek. W letnie dni zabaw nie było końca. Przedszkolaki udały się z wizytą do kolezanki Michaliny z grupy starszakow, która opuściła juz przedszkolne mury i wyruszyla w podróż nauki do szkoły podstawowej. Dzieci wspólnie bawiły się w basenie, skakaly na trampolinie, grały w piłkę i berka. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, były to niezapomniane chwile. W okresie wakacyjnym nasze przedszkole było na roznych wycieczkach. Największą radość sprawiła nam wyprawa do krainy Piratów, gdzie wspolnie plywalismy na dużych tratwach. Przedszkolaki dzielnie wioslowaly, kolejno poznawaly rożne kraje i obyczaje. Wakacje chociaż już należą do wspomnień, są niezapomniane za: podchody ulicami miasta, cotygodniowe teatrzyki w bibliotece publicznej, plac zabaw, podwodny świat, indian i wiele wiele innych różnych chwil spędzonych wspólnie w naszym przedszkolu.

 

DZIEN PRZEDSZKOLAKA

W dniu 20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,dzień przedszkolaka”‚. W zwiazku z tym nasze dzieci miały zorganizowany bardzo miły i ciekawy dzień. Rano świętowaliśmy przy bardzo ciekawych zajęciach, było dużo smiechu i zabaw. Po poludniu gdy wyszło słoneczko wybraliśmy się wspólnie na stadion sportowy gdzie przedszkolaki uczestniczyły w roznych zawidach sportowych . Młodsze dzieci z uśmiechem pokonywaly tor przeszkod, natomiast starszaki odbyli mecz w dwa ognie. Po powrocie do przedszkola czekał ciepły i pyszny obiad oraz odrobina relaksu. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał kolorowy dyplom , ktory z dumą zabrał do domu. Naszym kochanym Przedszkolakom życzymy sukcesów w edukacji przedszkolnej oraz ciągłego uśmiechu i dziecięcej radości

 

SPRZATANIE SWIATA

W czwartek 21 września Nasze Przedszkole wraz z Paniami wyruszyło w drogę ,,sprzątać świat” . Dzieci ubrane w specjalnie rękawiczki wypatrywaly nawet najmniejszych papierkow rzuconych na ziemi. Przedszkolaki słuchały dlaczego nie wolno zaśmiecać środowiska i dlaczego warto selekcjonować śmieci w odpowiednie worki. Widząc pełne worki odpadów dzieci zdały sobie sprawę z tego, że dużo osób nie dba o nasze otoczenie. Nawet dorośli zaśmiecaja przyrodę czego dowodem były liczne butelki  czy opakowania po róznych rzeczach…. Zmęczone ale szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola, gdzie mogły przemyśleć postępowanie z wyrzycaniem śmieci na drogę czy chodnik i obiecaly, ze ich papierki lądować będą tylko i wyłącznie w koszu .

 

WIZYTA NA KOMISARIACIE POLICJI

W dniu 26. września nasze przedszkolaki udały się z wizytą do Komendy Policji w Bojanowie. Na tę okazję dzieci przygotowały specjalne obrazki wozu policyjnego, które pokolorowały według własnego pomysłu. Dodatkowo każdy z nich przygotował rysunek, który przedstawiał „ złego Pana”. Po dotarciu na miejsce przedszkolaki wysłuchały jak należy się zachowywać podczas przeróżnych sytuacji i kiedy należy zachować szczególną ostrożność. Dzieci mogły potrzymać rekwizyty policjanta takie jak: kajdanki, pałka policyjna a nawet mogły przymierzyć kamizelkę policyjną. Na zakończenie każdy chętny przedszkolak mógł usiąść w samochodzie policyjnym, który połyskiwał niebieskimi światłami – kogutami. Pani policjant zaprezentowała dzieciom sygnał alarmowy w samochodzie policyjnym, który uruchamiają podczas wyjazdu na akcję. Dziękujemy bardzo za miłe odwiedziny!. Pełne wrażeń przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wróciły do przedszkola gdzie mogły trochę odpocząć.

 

DBAMY  O NASZE ZEBY- DZIEN LEKARZA

W dniu 3go października nasze przedszkole gościło teatrzyk poświęcony zdrowym zębom. Zaprosiliśmy ich ze względu na Międzynarodowy Dzień Lekarza. Pani i Pan opowiadali dzieciom jak powinni dbać o swoje zęby, jak prawidlowo je czyścić i co robić, żeby nie mieć próchnicy. Powiedzieli również, że Lekarza Stomatologa nie można się bać i systematycznie leczyć ząbki. Bajka edukacyjna, ktora została wyświetlona na ekranie uświadomiła naszym przedszkolakom jak waznym codziennym elementem jest czynność szczotkowania zębów. Dzieci bogatsze w wiedzę wróciły do swoich sal, gdzie po pysznym obiadku dokładnie umyly zęby i kontynuowaly zajęcia.

 

SWIETO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 9 pazdziernika dzieci z naszego przedszkola obchodziły święto pieczonego ziemniaka. Z tej okazji przedszkolaki udały się na boisko w  Tarchalinie, gdzie panie przygotowały dla nich liczne konkurencje z ziemniakami w roli głównej, m.in. zbieranie ziemniaków ukrytych w trawie, rzucanie do celu, bieg z ziemniakiem na łyżce… Były też tańce i zabawy z chustą animacyjną. Po skończonej zabawie przedszkolaki miały okazje skosztowa pieczonego w ognisku ziemniaka oraz wiele innych smakołyków. Dzień był bardzo udany, a wszystkie dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

 

KONKURS RYSUNKOWY- RADIOWOZ POLICYJNY

We wtorek 10 października z wizytą do naszego przedszkola przybyła pani policjant, która przyszła ogłosić wyniki konkursu zorganizowanego przez Komendę Policji w Bojanowie. Konkurs dotyczył kolorowanki- radiowozu policyjnego, które dzieci wykonywały w dowolny sposób wg własnego pomysłu. Najciekawszą pracą okazał się rysunek Julii Bęben z grupy starszaków ,natomiast wyróżnienia otrzymali : Nikola Szumna, Michał Aleksandrzak, Maria Wolsztyniak oraz Dominika Karpińska. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim dzieciom, które brały udział w tym konkursie.

 

WYCIECZKA NA POCZTE

 W związku z dniem poczty i listonosza , ktore obchodzone jest 18 października nasze przedszkole wybrało się z wizytą na pocztę mieszcząca się w Bojanowie. Po dotarciu na miejsce dzieci zostały mile przywitane przez Panie tam pracujące. Przedszkolaki zwiedzily budynek, między innymi np sortownie listów i paczek, gdzie są nadawane i rozdzielane do specjalnych worków, ktore później ruszają w świat do swoich adresatów. Dzieci miały możliwość datowania specjalną pieczątką , którą stawia się na listach. Trzeba było włożyć w to trochę wysiłku, nielicznym udało się poprawnie postawić cały stempel, co sugeruje ,że praca na poczcie wymaga wprawy i odpowiedniej siły. Nawet panie nauczycielki miały z tym kłopot. Z nową wiedzą i licznymi wrażeniami przedszkolaki wróciły do przedszkola na pyszny obiad i zasłużony odpoczynek.

 

WYCIECZKA DO POZNANIA

W dniu 27 października dzieci z grupy 5,6 letniej udały się na wycieczkę do muzeum rogalowego w Poznaniu. Przedszkolaki podrozowaly pociagiem. Po zbiorce na peronie na stacji kolejowej w Bojanowie, wsiedliśmy do pociagu osobowego relacji Bojanowo- Rawicz by móc przesiąść się do pociagu intercity, którym dojechalismy bezpośrednio do miasta Poznań na dworzec główny. Z tamtąd spacerem udaliśmy się na rynek , gdzie podziwialiśmy miejscowe zabytki, zjedliśmy ciepły posilek. O godzinie 12:00 nasze przedszkolaki podziwialy poznanskie koziolki, które bodly się rogami. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji miasta . Kolejno przeszlismy do muzeum rogalowego, gdzie poznalismy gware poznańska a nawet nauczylismy się wypiekac pyszne rogale swietomarcinskie. Na zakończenie wycieczki dzieci mogły pobawić się na ogromnym placu zabaw przy Starym Browarze. Zmeczone ale szczęśliwe przedszkolaki udaly się na pkp gdzie wsiadly do pociagu, który dojechał bezpośrednio do Bojanowa. Na stacji wyczekiwali na swoje pociechy utesknieni rodzice.

 

DZIEN POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy w naszym przedszkolu 7 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią i uczą. Przedszkolaki uczciły święto przebierając się za ulubionych bohaterów. Były tańce, konkursy, mnóstwo zabawy a także niesamowity gość..

 

TEATRZYK-PIES POMPON I CZARNA CHMURA

8.11 dzieci z Naszego przedszkola pomogły w odzyskaniu magicznego fletu, który odpowiada za piękną pogodę za oknem. Wszystko to za sprawą psa o imieniu Pompon, który uciekł swojej złej wlascicielce Czarnej Chmurze i poprosił dzieci o pomoc w odzyskaniu magicznego fletu i przywróceniu pięknej pogody. Przedstawienie opowiadalo o tym, że dobroć, szczerość i miłość zawsze zwycięży.

 

WATSZTATY GIPSOWE

W piątek 10 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w dodatkowych warsztatach gipsowych zorganizowanych w naszej placowce. Kazdy indywidualnie wyrabial masę gipsową, którą następnie wylewał do foremki. Podczas zasychania gisowych figurek dzieci malowały juz gotowe misie. Wszyscy wykazali się się dużą kreatywnością, ponieważ pracę były przepiękne i kolorowe. Nie obyło się bez pomalowanych rąk i twarzy ale najważniejsza była dobra zabawa i zaangażowanie. Bogatsze w nowe doświadczenia przedszkolaki dumnie prezentowały swoje prace, które zabiorą do swoich domów.

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 17.11.2017r w przedszkolu Chatka Puchatka odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Zaproszeni rodzice przybyli licznie, aby podziwiać występy swoich pociech. Wszystkie przedszkolaki pięknie wystąpiły. Owacjom nie było końca. Po występach na rodziców i dzieci czeka słodki poczęstunek. Pani dyrektor oficjalnie pasowała dzieci na przedszkolaków i wręczyła im piękne medale oraz dyplomy.

 

ANDRZEJKI

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyła sie zabawa andrzejkowa. Z tej okazji dzieci przygotowane miały różne stroje: były czarownice, piraci, policjanci i wiele innych ciekawych przebrań. Z samego rana dzieci odwiedziła Czarownica z Łysej Góry, ktora ukryła w sali koperty z zadaniami. Towarzyszyły jej także jej  przyjaciele nietoperze.Przedszkolaki z ciekawoscia rozwiazywaly kolejne zadania. Wrozb andrzejkowych nie bylo konca. Dzieci ukladaly papcie w kierunku drzwi, losowaly zawody przyszlosci, a nawet laly wosk przez klucz, na zakonczenie bylo duzo zabaw i tancy.

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta Świętego Mikołaja to niewątpliwie najbardziej wyczekiwany prZez dZieci dzień w roku. Nasze przedszkolaki przygotowywały się do tego bardzo starannie. Dekoracja sali, przedszkola, wykonywanie prac plastycznych o tematyce świątecznej, ubieranie choinki czy nauka wiersza i piosenek o Mikołaju, to tylko część z przygotowań to tego wyjątkowego spotkania. Mikołaj dotarł do nas ze swoim przyjacielem reniferem, którzy wspólnie rozdali dzieciom wspaniale prezenty. Spotkanie z Mikołajem odbyło się po przedstawieniu o Królewnej Śnieżce. Radość dzieci nie miała końca. Dzieci dziekowaly Mikołajowi piosenka, laurkami a także usciskami. To był wyjątkowy, wspaniały dzień, pełen wrażeń, emocji i radości.

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W KROŚNICACH

8 grudnia Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Krosnicach . Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie oraz z zapoznaniem się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap to srebrzenie bombek, farbowanie oraz ich dekorowanie. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe. Były to ręczne arcydzieła! Następnie zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które wcześniej sami ozdabiali.

 

PIECZENIE PIERNIKÓW

Dnia 11.12 w przedszkolu chatka Puchatka dzieci piekły świąteczne pierniczki. Przedszkolaki mialy możliwość wałkować ciasto, wykrawać za pomocą foremek różne kształty pierniczków. Radości i zabawy było co nie miara, a pierniczki udały się wyśmienicie.

 

SPOTKANIE PRZEDSWIATECZNE Z RODZICAMI

w Grudniu w przedszkolu Chatka Puchatka odbyły się spotkania przedświąteczne w grupie 3 i 4 latków, oraz 5-6 latków. Rodzice mieli przyjemność obejrzeć przedstawienia jasełkowe w wykonaniu swoich dzieci, które zostały nagrodzone ogromnymi brawami i zachwytami, a po występie wszyscy udali się a słodki poczęstunek. Podczas tego spotkania przedszkolaki wraz z rodzicami ozdabiali świąteczne pierniczki, które wcześniej dzieci upiekły w przedszkolu. Spotkania przebiegły w milej przedświątecznej atmosferze.

 

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. 21 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Wigilię. Dzieci wraz z Paniami wspólnie zasiedli do świątecznego stołu. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Nie zabrakło na naszym stole barszczu, kapusty z grzybami i pieczonej ryby. Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wigilia to szczególna uroczystość w naszym przedszkolu, to wyjątkowe wydarzenie.

 

KONCERT KOLĘD

Wspólne kolędowanie to radosny czas. Jest to także okazja do zaproszenia gości. 22 grudnia, przedszkolaki miały okazję kolędować wraz z rodzicami Arona. Poznaliśmy i usłyszeliśmy brzmienie saksofonu, gitary oraz bębenków na których wraz z rodzicami zagrał nasz dzielny 4 latek. Zaproszonym rodzicom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

 

TYDZIEN CZYTANIA Z BABCIA I DZIADKIEM

W dniach 15-19. 01 w przedszkolu Chatka Puchatka odbył się tydzień czytania z babcią i dziadkiem. W tych dniach dziadkowie odwiedzali przedszkolaków i czytali im bajki. Spotkania te sprawiały wiele radości zarówno dzieciom jak i dziadkom.

 

WYSTĘPY W KINIE DLA BABCI I DZIADKA

19 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w GCKSTiR w Bojanowie. Uroczystość uświetniły występy naszych dzielnych przedszkolaków. Przedstawienia, wierszyki, piosenki o babci i dziadku a także wspaniałe tańce sprawiły wiele radości Naszym gościom. Na zakończenie dzieci wręczyły upominki przygotowane wspólnie z Paniami.

 

WYSTEPY Z OKAZJI WIELKIEJ ORKIESTRY SWIATECZNEJ POMOCY

Z okazji Święta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grupa 5-6 latków z przedszkola Chatka Puchatka wystąpiła z przedstawieniem jasełkowym. Występ naszych dzieci został nagrodzony gromkimi brawami, a same przedszkolaki były bardzo zadowolone ze swojego występu.

 

JASELKA W KOSCIELE

Dnia 21.01 w kościele parafialnym w Bojanowie grupa 5-6 latków Wystąpiła z przedstawieniem jasełkowym. Wszyscy zgromadzeni w kościele byli pod wrażenie przedstawienia, a przedszkolaki spisali się na „medal”.

 

PRZEDSZKOLAK BADACZEM METEOROLOGIEM

25 stycznia mieliśmy przyjemność wziąć udział w projekcie Popularyzacji Ochrony Środowiska. Celem programu było kształtowanie właściwego zachowania oraz edukację w dziedzinie dbania o naszą planetę. Zakres tematyczny dotyczył wyjaśnienia pojęć co to jest Ziemia, dlaczego pada deszcz, co sprawia, że wieje wiatr czy pomysły na to, jak możemy pomóc naszej planecie. Nie zabrakło filmów tematycznych, plansz edukacyjnych, konkursów a także animacji.

 

 BALIK KARNAWALOWY

Karnawał to czas zabawy wypełnionej tańcami, muzyką, nowym wystrojem sal.
Balik karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, ponieważ
każdy w tym dniu przychodzi przebrany.

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

09.02 odbył się balik w naszym przedszkolu. Nie zabrakło kolorowych postaci. Dzieci przebrały się za takich bohaterów jak: Spiderman, Elza z Krainy Lodu, Kubuś Puchatek, Ninja, pirat. Niektórzy wybrali stroje zwierząt – myszki, kota, biedronki, tygrysa, jeszcze inni zawody – lekarza,  policjanta. Dzieci świetnie się bawiły do samego końca a kolorowe balony w róznych kształtach i dyplomy dostarczyły  dodatkowych uśmiechow.

 

WYCIECZKA DO MILICZA

Dnia 15.03.2018 dzieci z przedszkola Chatka Puchatka wybrały się na wycieczkę do Milicza. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z tradycjami wielkanocnymi. Na miejscu czekały na dzieci różne atrakcje i konkurencje m.in. szukanie jaj, kolorowanki, robienie czekoladek, wyścig z jajkiem, oraz poczęstunek i kino. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom i wszyscy wrócili zadowoleni.

PALMA WIELKANOCNA

19 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie, rozstrzygnięto konkurs plastyczny „palma wielkanocna”. Wśród laureatów konkursu znalazły się przedszkolaki z naszego przedszkola, którzy z pomocą Pań A także rodziców, wykonali wspaniałe palmy wielkanocne. Laureaci konkursu:

Aleksandra Gołąb

Hanna Morawska

Maksymilian Wujek

Nikola Szumna

Dominika Karpińska

Mateusz Karpiński

Antonina Żyto

Michał Aleksandrzak

Ola Lasik

Aleksandra Walczak

Maria Wolsztyniak

Emilia Wolsztyniak

Julia Bęben

 

PIERWSZY DZIEN WIOSNY

W srode 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świetowaly Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreslic charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na kolorowo. Uroczystosci powitania Wiosny rozpoczeły się od zajec, konkursow, gier i zabaw zwiazanych z tematyka por roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwana częścią dnia było wyjscie na spacer, podczas ktorego moglismy pozegnac zime i powitac wiosne. Dzieci radosnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele ktorego widniała Marzanna, ktora nastepnie pozegnalismy wedlug tradycji. Jestesmy pewni, ze starania naszych wspanialych Przedszkolakow sprawia, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 

SNIADANIE WIELKANOCNE- ZAJACZEK

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa.

Wszystkie dzieci przygotowywały się do tego wielkiego święta, aby móc przeżyć je radośnie i w gronie rówieśników. Dnia 29.03.2018r.  w przedszkolu zorganizowano śniadanko wielkanocne.

Celem tego spotkania było wprowadzenie najmłodszych w nastrój Świąt Wielkanocnych. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu. Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne pokarmy: baranek, szynka, kiełbasa, chleb, jajka, „baba wielkanocna”. Dzieci przypomniały sobie symbolikę i znaczenie pokarmów. Nie zabrakło świątecznych oznak budzącej się do życia przyrody: bukszpan, rzeżucha, bazie.
Po śniadanku wielu atrakcji dostarczył dzieciom Wielkanocny Zajączek, który przygotował im ciekawe niespodzianki. Przedszkolaki musiały przygotować koszyczki do zająca, a następnie tropiły zająca w ogrodzie. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

 

 Wycieczka do Teatru Polskiego we Wrocławiu

18.04 odbyła się wycieczka do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Dzieci z grupy 4, 5, 6- letniej wzięły udział w spektaklu pt. „Cyrk bez przemocy”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu oraz niesamowite rekwizyty na scenie sprawiły dzieciom wiele radości.

 

Sprzatanie świata

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Już od kilku lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W dniu 20 kwietnia nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – okolice stadionu.
Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Mimo, że zmobilizowani naszymi działaniami mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek.
Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

 

Teatrzyk z biblioteki

We wtorek 24.04.2018 r. do przedszkolaków zawitał teatr TAK z Krakowa z przedstawieniem Koziołek Matołek wyrusza w świat. Dzieci śledziły wędrówkę koziołka i wraz z nim leciały samolotem, odwiedziły Amerykę ucząc się liczb i kolorów po angielsku oraz trafiły do Japonii. Wspólne tańce, zabawne dialogi oraz wesołe piosenki pozwoliły przedszkolakom na aktywny udział w przedstawieniu i zapewniły dobrą zabawę.

 

Przedszkolaki na zwiedzaniu wystawy

To jest rynek! A to kościół! Tu jest szkoła! Stacja! Poczta! Ja mieszkam obok poczty. A mój dom gdzie jest? – tak przedszkolaki z „Chatki Puchatka” oglądały prezentowaną w bibliotece wystawę „Bojanowo na przestrzeni lat. Na pocztówkach ze zbiorów Anny Stachowiak.”.

Olimpiada

Olimpiada Sportowa 26.04 przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej, która została zorganizowana w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. bł. Edmunda Bojanowskiego o Puchar Burmistrza Bojanowa. Olimpiada miała charakter międzyprzedszkolny. W Olimpiadzie oprócz naszych dzielnych przedszkolaków z „Chatki Puchatka” wzięły udział przedszkola im. Misia Uszatka w Bojanowie oraz Przedszkole w Trzeboszu. Okrzykom, emocjom i sportowym konkurencjom nie było końca! To właśnie nasze przedszkolaki wygrały i wywalczyły Puchar Burmistrza Bojanowa! Ponieważ.. „Czy to pszczółki czy biedronki nam nie straszne są fikołki!!” Gratulujemy pozostałym uczestnikom Olimpiady a także dziękujemy za super zabawę i fantastyczne emocje!

 

Spotkanie z Panem Burmistrzem

Każdego roku w naszym przedszkolu prowadzimy cykl spotkań z ważnymi dla naszego miasta ludźmi. 18 maja nasze przedszkole miało zaszczyt gościć Burmistrza Bojanowa, Pana Macieja Dubiela. Celem wizyty było zapoznanie się z rolą, jaką pełni w naszym mieście Pan Burmistrz. Dzieci z grupy 6-letniej oprowadziły naszego gościa po przedszkolu, opowiadając o wszystkich grupach wiekowych, salach i tematach, które podejmujemy w naszym przedszkolu podczas zajęć dydaktycznych. Nie zabrakło pytań skierowanych w stronę naszego gościa oraz ciekawych anegdot. Pan Burmistrz pomógł także w rozstrzygnięciu konkursu zorganizowanego w naszym przedszkolu na najpiękniejszą zabawkę ekologiczną.

 

Wycieczka do ZOO

Dnia 21.05 dzieci z przedszkola Chatka Puchatka wybrały się na wycieczkę do zoo do Wrocławia. Podczas zwiedzania zoo przedszkolaki miały okazję zobaczyć najróżniejsze zwierzęta. Niemałą atrakcją było zobaczenie oceanarium. Dzieci były zachwycone. Dzień zwiedzania przedszkolaki zakończyły obiadem w zoo i szczęśliwe wróciły do domów.

 

Trening przedszkolaków

23 maja nasze przedszkolaki miały przyjemność wziąć udział w profesjonalnym treningu zorganizowanym na Stadionie w Bojanowie. Nasi goście to prawdziwi trenerzy personalni, którzy wyjaśnili dzieciom, dlaczego sport jest tak ważny w naszym życiu. Po krótkiej pogadance, nasze przedszkolaki aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu.

 

Piknik rodzinny

26 maja w Tarchalinie obchodziliśmy Święto Rodziny. To ważne wydarzenie zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Jest to bardzo wyczekiwane święto przez wszystkich. Piknik rozpoczęliśmy od występów każdej grupy wiekowej. Każdy występ kończył się tańcami, które prowadzi w naszym przedszkolu Pani Asia, prowadząca grupę taneczną „ANIMA”. Po występach nasze dzielne przedszkolaki wręczyły prezenty rodzicom a następnie bawiły się wraz z animatorami. Zabaw i uśmiechów nie było końca. Na Pikniku zjawił się nieoczekiwany gość a mianowicie Trampolinek, który towarzyszy naszym przedszkolakom każdego dnia podczas zajęć dydaktycznych. Trampolinek pomógł wręczyć dzieciom nagrody za konkurs zorganizowany w naszym przedszkolu pt. „zabawka ekologiczna”. W wyborze zwycięzców pomógł Burmistrz Bojanowa, Pan Maciej Dubiel. W naszym przedszkolu nigdy nie ma przegranych. Na wszystkich czekały pyszne lody! Na zakończenie Pikniku swoim występem umilił nam czas magik, który nie tylko zadziwiał swoimi czarami ale także sprawiał, że uśmiech pojawiał się na wszystkich twarzach. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji Pikniku, a także za to, że byliście i wspieraliście nasze dzielne przedszkolaki!

Do gory