Ratownik medyczny

3 października mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Pana Mateusza, który jest wykwalifikowanym ratownikiem medycznym. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Zarówno przedszkolaki jak i panie próbowali sami udzielać pierwszej pomocy pod bacznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja. Podziękowania należą się także mamie jednego z naszych przedszkolaków za organizację tego spotkania:)